Sportovní rybolov na rybníku Kopaník v Zaječicích u Prahy.

Nechcete si kupovat celoroční povolenku na mimopstruhové revíry nebo si chcete jen zpestřit všední rybařinu u českých řek? Neváhejte a přijeďte si zachytat na náš rybník v Zaječicích. Jedná se o soukromý revír, kde neplatí svazová povolenka a chytat zde může tedy každý, kdo si zakoupí jednorázovou, týdenní, měsíční nebo roční povolenku. Násada ryb je každý rok bohatá a pokud ryby postupně vychytáte jsou dosazovány průběžně další. Při lovu je třeba pouze dodržovat určitá pravidla, která se týkají hlavně bezpečnosti při lovu a ochraně našeho životního prostředí. Je třeba u vody udržovat pořádek, jelikož se jedná i o prostředí v kterém pak chytáte i vy. Lov ryb se řídí všeobecnými rybářskými pravidly a řády a dále pak pravidly předepsanými majitelem rybníku. Rybolov na Kopaníku je mimořádně vhodný i k rybaření s dětmi, jelikož se jedná o menší rybník s velice dobrou dostupností k vodě a úlovek má rybář téměř vždy zaručený. Však sami znáte ten pocit když si rybu přitahujete ke břehu a bojujete s ní a děti tento pocit prožívají mnokrát intenzivněji. K rybolovu na našem rybníku nepotřebujete speciální drahou výbavu ani nemusíte chodit na brigády jako u svazových revírů, stačí vám zakoupit povolenku a mít jen prut, podběrák, pean, metr a velký vezírek na bohatou kořist. :o)

A navíc, každá ryba chutná více, když si ji sami ulovíte !

Svojí rozlohou 1 hektar není rybník nikterak velký, ale jedná se o klidné místo k odpočinku a skvělému sportovnímu rybolovu. Chytit se zde dá kapr, amur, lín a další bílé ryby, nebo také úhoř. Chycené ryby je možno po ulovení odkoupit. Dále je možno ulovit štiku nebo candáta, ti jsou však celoročně na tomto rybníku hájení.

Kde je Kopaník ?

Rybník Kopaník se nachází v obci Zaječice, která leží 5km od dálnice D1 na sjezdu Exit 21, což je celkem pouhých 37km od Prahy. Jedná se o soukromý rybník na kterém je možno chytat sportovně ryby po zakoupení platné povolenky u majitele rybníku.  Zaječice jsou klidnou malou vesničkou ve Středočeském kraji v benešovském okrese.